Zdravé stravování

Zdravé stravování – co si pod tímto spojením můžeme představit? O zdravém stravování se dá napsat spostu stran a stále toho nebude dost. Zdravé stravování je jedna ze základních činností, jak zůstat zdraví a nemuset platit za léky.

Co všechno by mělo zdravé stravování obsahovat? Zdravé stravování je komplexní pohled na život. Začíná u surovin, přes přípravu jídla až jeho konzumaci. Zdravé stravování začíná klidem a pohodou.

Až budeme v klidu a pohodě, začneme se připravovat na zdravé stravování:

1. zdravé stravování vyžaduje klid a mír v duši. Protože neklidný člověk jídlo může už při jeho přípravě připálit, přesolit či jinak zkazit.

2. zdravé jídlo děláme z čerstvých surovin. Čím míň zeleninu nebo ovoce opracujeme, tím je to jídlo zdravější (zůstává zde více vitamínů).

3. recepty na zdravé jídlo vybíráme tak, aby chutnali všem, co ho budou jíst. Je totiž větší šance, že nám zdravá strava zachutná a budeme ji jíst častěji.

4. zdravé jídlo děláme z čerstvého masa a upřednostníme ryby. Maso připravíme vždy tak, aby tam nebyla krev.

5. když budeme jíst zdravé jídlo, měli bychom mít kolem sebe klid a příjemnou atmosféru, abychom si jídlo dostatečně a s láskou vychutnali.

6. zdravý pokrm si co nejvíce vychutnáváme, jíme pomalu a dobře rozkousáváme.


Zdravé stravování je proces při kterém nejen jíte, ale i připravujete a následně konzumujete. Správný postup zdravého stravování dělá zdravou stravu neodolatelnou.