Zdravá strava

Co vlastně zanmená zdravá strava? Proč se tolik lidí zajímá o téma „zdravá strava“?

Proč nás tolik zajímá zrovna zdravá strava, popřípadě zdravý jídelníček?

Možná proto, že čím víc víme, tím víc se snažíme věci dělat správně. A jednou z nich je i zdravá strava.

Jak zdravá strava souvisí s našim životem? Ať chceme či nechceme, vše se vším souvisí a to nejmenší je většinou to nejdůležitější a určuje ty velké věci.

Zdravá strava obsahuje dostatek všeho, co naše tělo potřebuje k tomu, aby fungovalo správě a bez omezení. Ať už jsou to vitamíny, minerály, vláknina nebo dostatek čisté vody. To vše a nejen to musí zdravá strava obsahovat.

Pokud něco schází a na druhé straně moc přebývá, vzniká tím nerovnováha a z nerovnováhy vznikají nemoci. A to rozhodně zdravá strava není.


Pokud už se začnete zajímat o to, jak přesně zdravá strava vypadá a co vše a v jakém poměru má obsahovat, tak nezapomeňte připočítat i jednu zásadní veličinu – sebe!

Proč zrovna sebe? Protože ať děláte, co děláte, vzorec na vše není, jen nejlepší zdravá strava pro všechny, ale musíte si to upravit podle sebe. Každý z nás má jiné spalování tuků, jiné množství různých minerálů, a pokud tohle opomenete, tak Vám to nebude sedět a zdravá stravazdravý jídelniček ve Vás bude vyvolávat pocit, který odradí.

Protože ať chceme nebo ne, naše tělo nám říká v podvědomí, co je pro nás zdravá strava a co ne.

Proto se říká: „vše s citem“ a „selský rozum zmůže víc, než 1000 mudrců“.  Připravte si zdravou stravu – budete žít déle a lépe!